Bez kategorii

Opublikowano Czerwiec 30th, 2016 | przez RSS Edytor

Biblioteka Publiczna roku 2016 Ogłoszono Nominacje

Biblioteka Publiczna w roku 2016 ogłosił nominacje

Cztery biblioteki z Australii, USA i Danii, odpowiednio, zostały nominowane do systematycznej biblioteki publicznej z roku, który jest przyznawany na świecie najlepsze nowe biblioteki publicznej.

Prezentacja systematycznej biblioteki publicznej roku odbędzie się w conclsuion bibliotek publicznych sekcje programu o WLIC IFLA w Columbus, Ohio, Stany Zjednoczone Ameryki w dniu 15 sierpnia.

Czterech nominowanych są:

• Biblioteki publicznej w Chicago, Chinatown Branch, Stany Zjednoczone Ameryki
  • Dokk1, Aarhus, Dania
  • Geelong Biblioteka idealna Heritage Centre, Wielka Brytania
  • Sukces, biblioteka publiczna, Wielka Brytania

Międzynarodowego panelu sędziów były bardzo wrażeniem wyznaczonych bibliotekach wyraził następujące cztery biblioteki nominowanych. Przeczytaj uwagi na stronie internetowej programu Model.

Systematyczne – biblioteka publiczna w roku’ Nagroda jest częścią projektu ‚Modelowy program dla bibliotek publicznych’ duńskiej agencji kultury i pałace i Realdania, a nagrodą jest sponsorowany przez systematyczne firmy IT.

Celem programu jest rozwój biblioteki przyszłości, więc bierze się pod uwagę, między innymi, digitalizacji, wymagań użytkowników, lokalnej kultury i pragnienie, aby pomieścić grupy różnych populacji z wyrażenie architektoniczne otwarty i funkcjonalne.

Biblioteka musi być nowo zbudowany lub odnowionych budynków, które wcześniej nie były używane jako biblioteki. Otwarcie nowej biblioteki musi mieć miejsce w okresie od 1 stycznia 2014 r. do dnia 1 czerwca 2016 r. Nagrodą jest dla $5000.

Źródło: IFLA
IFLA